Robotyka

Robotyka na urodzinach Twojego smyka?! Czemu nie! W końcu dzieci już od małego uwielbiają tworzyć nowe rzeczy z tego, co mają w zasięgu swoich rąk. Ich wyobraźnia nie zna granic. Wyznaczają je jedynie dostępne dla nich rozwiązania. My wychodzimy im naprzeciw i na czas imprezy urodzinowej, naszą pracownię zamieniamy w prawdziwe laboratorium robotyki.

Udostępniamy uczestnikom zabawy narzędzia, które pozwolą im stworzyć najprawdziwsze roboty. Ale to nie wszystko! Pod okiem wykwalifikowanego instruktora Twoje dziecko oraz jego najbliżsi przyjaciele będą mogli ożywić je, korzystając ze specjalnego, profesjonalnego oprogramowania. Dowiedzą się też, jakie polecenia przygotowywać, by robot wykonał dokładnie to, czego one chcą. Czyż to nie cudowny pomysł na spędzenie tego wyjątkowego dnia z paczką najlepszych znajomych?!

Po zakończeniu zabawy, możesz być pewny, że Twoja pociecha rozemocjonowana będzie Ci opowiadać ze szczegółami o stworzonym przez siebie robocie i o tym, co on robił. Słuchaj tych opowieści uważnie. Kto wie, być może stoi przed Tobą właśnie przyszły mistrz robotyki.

Jednak doskonała zabawa to nie wszystko, co wyniesie Twoje dziecko z tej wyjątkowej imprezy. Robotyka to bowiem nauka przez zabawę. W czasie tego, co dla dziecka naturalne, czyli układania klocków, tworzenia nowych struktur i przedmiotów, uczy się ono planowania, myślenia przestrzennego, a także ćwiczy precyzję ruchów dłoni. Natomiast praca z oprogramowaniem uczy je logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Dzieci rozwijają także swoją wyobraźnię i kreatywność na różnych poziomach.

W czasie warsztatów urodzinowych z serii Mistrzowie Robotyki dzieci korzystają z mechaniki Lego WeDo, która odpowiedzialna jest za sterowanie całym stworzonym przez dziecko układem. Takie połączenie daje możliwość tworzenia robotów o ciekawym wyglądzie i podstawowych funkcjonalnościach. Takie zestawienie na pewno sprawi, że uczestnicy zabawy pokochają niesamowity świat robotów i będą chcieli poznać go jeszcze lepiej.