Integracja Grup Szkolnych i Przedszkolnych

Najlepszy sposób na integrację nowych grup lub np zakończenie roku szkolnego czy z okazji dnia dziecka. W czasie gry terenowej dzieci pod opieką instruktorów rozwiązują szereg zadań logicznych jak i sprawnościowych np. przejście przez strumień, wąwóz, poszukiwanie skrytek wykrywaczem metalu, przejście mini toru przeszkód a także w czasie całej zabawy, uczestnicy szkolą się z obsługi mapy, kompasu, budują obozowisko, strzelają z łuku lub broni do paintball( strzelanie do celu). Dzieci zbierają mnóstwo ciekawych informacji na temat ekologii bushcraftu oraz otaczającej nas flory i fauny. Zadania dopasowywane są do wieku i możliwości uczestników, wymienione zadania nie są stałym elementem, zmieniamy je w zależności czy dzieci brały już udział w podobnej zabawie itd.
Łącznie dzieci mają do wykonania od 10-15 zadań.
W każdej grupie na jednego instruktora przypada do 7 uczestników.

Program spotkania:
-zbiórka uczestników na przystani kajakowej
-wprowadzenie do gry terenowej, szkolenie mapa+ kompas, podział na grupy i wyjście w teren z instruktorami leśnej przygody.
-ognisko i animacje.
-zakończenie
Czas trwania całego spotkania od 3.5-5h.

Koszt: ustalany jest indywidualnie
Rodzice nie uczestniczą w grze, odbierają dzieci po imprezie lub pozostają przy ognisku i oczekują na dzieci.
Dojazd i poczęstunek we własnym zakresie.
Miejsce spotkania: Przystań kajakowa w Łysomiczkach.
Mapka dojazdu na dole strony

Zapewniamy :
Mapy, karty zadań, kompasy na czas zabawy, drewno na ognisko, opiekę instruktorów, materiały edukacyjne, sprzęt do integracji w terenie np. łuk, karabinek do paintball, hełmy, siatki maskujące, pałatki, tarp, tropy, manierki, wykrywacze metalu farby do kamuflażu, piły, stację meteorologiczną, krzesiwo, świdry itp w zależności od tematyki prowadzonej zabawy.

Jak przygotować dziecko do zabawy?
Dzieci powinny posiadać długie spodnie w których czują się swobodnie i które mogą pobrudzić. koszulkę lub bluzę z długim rękawem, czapkę z daszkiem, wodę do picia w małym plecaku.
Dzieci na czas gry nie zabierają słodyczy, smartfonów i smartwatchy.

Kontakt:
coolturka.warsztaty@gmail.com
tel. 535-405-623

LOKALIZACJA  W MAPACH GOOGLE
54.358131, 17.155780
https://goo.gl/maps/QdWFhBX2tCNBw43S7

Materiały edukacyjne