MINECRAFT

 
Świetnie wszystkim znana aplikacja, która polega na tworzeniu własnych niczym nie ograniczonych światów. Dodatkowym atutem gry są jej możliwości programistyczne. Dzięki temu, że świat Minecrafta jest tak rozległy i złożony, a gracz bierze aktywnie udział w jego tworzeniu, gra jest doskonałą pomocą edukacyjną do nauki programowania dla najmłodszych.

Głównie dzieci mają za zadanie zaprogramować własne elementy gry i wykorzystać je podczas zabawy.

Zadaniem dzieci w czasie warsztatów jest rozwiązywanie, zagadek przygotowanych przez instruktorów a w tym celu także wzajemna współpraca z wykorzystaniem logiki i narzędzi programistycznych. Jest to świetny czas zabawy z możliwością  wprowadzenia dzieci i młodzieży w programowanie.
Dla starszych dzieci przygotowaliśmy zaawansowane warsztaty konstruowania w Minecrafcie! To niepowtarzalna okazja spojrzenia na swoją ulubioną grę oczami profesjonalnego programisty. Poznamy nowe języki programowania  oraz tworzenia skryptów modyfikujących świat i jej różne elementy. I tu zaczyna się  ulubiony Minecraft, lecz tym razem w połączeniu z jednym z najbardziej znanych i uniwersalnych języków programowania – Pythonem. To właśnie za jego pomocą dzieci będą projektować i programować minecraftowy świat wedle własnych upodobań.

 

Zapisy: 535 405 623

Warsztaty dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: I-III, IV-VI

Koszt: 140 zł / msc