Projektowanie i druk 3D

Twoje dziecko bez ustanku chodzi z głową w chmurach i obmyśla kolejne niesamowite projekty? Rysuje je i tworzy prototypy z materiałów, jakie ma dostępne wokół siebie? My udostępnimy mu narzędzia dla profesjonalistów i nauczymy jak z nich korzystać. A wszystko to w towarzystwie jego najlepszych przyjaciół, którzy również mają głowy pełne pomysłów. Możliwe to będzie na urodzinowych warsztatach tematycznych – Projektowanie i druk 3D.

Dlaczego warto wybrać akurat taką formę urodzin? Dziecko i jego goście do dyspozycji otrzymują długopisy 3D (peny 3D), przy pomocy których mogą wyczarować przedmioty według własnego projektu lub odwzorowując gotowy szablon. W ten sposób można tworzyć proste przedmioty jak płaskie breloczki, ale i bardziej zaawansowane w pełni trójwymiarowe projekty np. okulary, modele statków, samolotów, a nawet czapki czy daszki chroniące przed słońcem.

Oprócz tego na warsztatach urodzinowych nie może zabraknąć profesjonalnego druku trójwymiarowego przy pomocy specjalnej drukarki 3D. Dzieci mają możliwość zapoznania się z obsługą takiego urządzenia. Pokazujemy im, jak wygląda oprogramowanie, w którym tworzy się projekty, jakie później są drukowane przy pomocy tego urządzenia. Dowiadują się też więcej na temat zastosowania druku 3D w codziennym życiu. A jest o czym rozmawiać!

Obecnie drukowanie trójwymiarowe to jedna z ciekawszych dziedzin łączących w sobie kreatywność i rozwiązania mające zastosowanie w animacjach (druk różnego rodzaju figurek), medycynie (protezy), stomatologii (implanty zębowe), medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej (różnego rodzaju implanty). Znajdują one także zastosowanie w branżach kreatywnych, a także wszędzie tam, gdzie szuka się innowacyjnych rozwiązań, np. budownictwie, projektowaniu samochodów i wielu innych.

W trakcie zabawy Twoje dziecko ma zatem dostęp do technologii, która jest przyszłością. Kto wie, być może to właśnie ono zaprojektuje w przyszłości nowoczesny samochód czy wymyśli protezę dla potrzebujących osób, wcześniej bawiąc się i dając życie swoim pomysłom. Tworząc razem z nami różnorodne projekty, które z czasem będą coraz bardziej zaawansowane.