Integracja Grup

Termin: Maj   /  Czerwiec 2021
Czas trwania:  3-4 godziny z instruktorami w zależności od ilości osób uczestniczących w spotkaniu. Po tym czasie dzieci i rodzice mogą zostać i kontynuować spotkanie.
Forma integracji: Przygodowa gra terenowa + pieczenie ziemniaków.
Koszt: 850 zł  grupa do 10 osób Każda kolejna osoba + 45 zł
Dojazd we własnym zakresie.

Miejsce spotkania: Przystań kajakowa w Łysomiczkach ( istnieje możliwość spotkania w innych miejscach naszego regionu, ale wskazane przez nas miejsce , to teren bardzo ciekawy i bogaty pod kątem edykacykno przygodowym, i zapewnia wszelkie potrzeby logistyczne.

Program spotkania:
Zapoznanie z mapą pobliskiego terenu
Szkolenie z obsługi kompasu- wyznaczenie kierunków, lokalizowanie obiektów w terenie i na mapie. Wyjście w teren odbywa się w grupach 10 osobowych z instruktorem.
W terenie, w wyznaczonych miejscach  dzieci będą miały do wykonania zadania: sprawnościowe , logiczne a także edukacyjno przyrodnicze.
W czasie oczekiwania na pieczonego ziemniaka dzieci wraz z animatorami  wezmą udział w grach i zabawach integracyjnych.
Tematyka poruszana  w czasie spotkania: edukacja leśna, BIO-różnorodność, wpływ dzieci na środowisko, techniki sprawnościowe i survivalowe i wiele innych, które dostosowujemy do  wieku  oraz możliwości uczestników.

Strzelanie z łuku, paintball do celu, rozpalanie ognia różnymi metodami,  filtrowanie wody, ratownictwo w terenie, rozpoznawanie tropów, roślin itp.
W przypadku złej pogody grę terenową przenosimy na inny ustalony termin.
Dzieci ubierają:
Długie spodnie  ( nawet jeśli jest bardzo ciepło)
Długi rękaw ( koszulka lub bluza)
Czapka
Zakryte buty
Ubranie nie powinno krępować ruchów dziecka, poruszanie się w terenie może spowodować uszkodzenie odzieży prosimy aby dzieci nie miały na sobie nowych drogich ubrań.

LOKALIZACJA  W MAPACH GOOGLE
54.358131, 17.155780
https://goo.gl/maps/QdWFhBX2tCNBw43S7