Naturalne kosmetyki

kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-beige-coffee-and-book-photo-facebook-post1

Chcesz uwrażliwić swoje dziecko na piękno otaczającego nas świata? Pokazywać mu na wiele sposobów, jak je chronić? Wskazuj mu na każdym kroku rozwiązania, które pomagają dbać nam o środowisko na wielu płaszczyznach. Jednym z nich jest wybieranie kosmetyków tworzonych z ekologicznych i naturalnych składników, bez testowania na zwierzętach.

Możesz też iść o krok dalej! Zastanawiasz się, co to może być? Pokaż dziecku, że kosmetyki można zrobić samodzielnie i to ze składników, jakie często znajdują się w zasięgu Waszych rąk.

Jeżeli Twoja pociecha interesuje się stylem życia eko i marzy jej się nauka samodzielnego przygotowywania najróżniejszych kosmetyków, to nasze tematyczne warsztaty urodzinowe prowadzone pod hasłem „Naturalne kosmetyki”, są w sam raz dla niej. Dodatkowo na takie warsztaty może zaprosić swoich najlepszych znajomych, co będzie wspaniałym ukoronowaniem tego ważnego dnia.

Dzieci w czasie warsztatów urodzinowych mają zapewnione wszystkie składniki, z których wyczarują naturalne i skuteczne kosmetyki. W dodatku będą one obłędnie pachnieć w całym domu.

Pod okiem naszego animatora będą mogły korzystać także z profesjonalnego sprzętu, który wygląda niczym wyjęty z pracowni chemicznej. W końcu tworzenie kosmetyków w dużej mierze polega na odpowiednim odmierzeniu składników, ich przygotowaniu i połączeniu ze sobą. Tak więc oprócz świetnej zabawy Twoje dziecko będzie mogło się poczuć, jak w prawdziwym laboratorium kosmetycznym.

Taka forma zabawy to doskonały sposób na „przemycenie” wiedzy z różnych dzieci, np. chemii, fizyki, ale i ekologii czy biologii. Do tworzenia kosmetyków często bowiem wykorzystuje się naturalne wyciągi z roślin. Często suszonych kwiatów używa się także do dekoracji gotowych produktów np. mydeł czy kuli kąpielowych.

Po odebraniu solenizanta z imprezy nie zdziw się, gdy na kolejnej liście planowanych przez Ciebie zakupów znajdą się dopisane dziecięcą rączką takie produkty jak: olej kokosowy, sól gruboziarnista czy soda oczyszczona. Z pewnością wkrótce w Twojej łazience pojawi się niespodzianka w postaci aromatycznego peelingu lub innego kosmetyku przygotowanego przez Twoje dziecko.

 

 

Film : Naturalne Kosmetyki