Obóz przygodowo-naukowy.

Do pobrania: zgody+rodo

Szymbark KASZUBY 2023

W tym roku poznajemy i delektujemy się Szwajcarią Kaszubską !
Zapraszamy Wasze dzieci na wspólne spędzenie letnich poranków na Kaszubskich łąkach, klimatycznych wieczorów przy ognisku a przede wszystkim na przepiękne chwile na Kaszubskich leśnych trasach gdzie będziemy wyjątkowo blisko natury.
W czasie wypoczynku nasze klubowe dzieci poznają ten przepiękny region, jego zabytki, kulturę, ale także dzięki naszym Coolturkowym instruktorom zaczerpnę sporą dawkę wiedzy z zakresu fizyki, matematyki oraz informatyki. Będziemy bawić się nauką, a czas w trenie urozmaicać treningami samodzielności przygotowując posiłki, ucząc się posługiwania mapą, kompasem, szkolić w zakresie bezpieczeństwa.
To wszystko w przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze. Nasi instruktorzy chętnie wspierają dzieciaki w poszukiwaniu pasji poprzez pokazywanie i wspólne doświadczanie. Niech ten czas stanie się niezapomnianą chwilą.

Oferta kierowana jest do naszych klubowiczów uczęszczających do szkoły podstawowej.
Dowóz i odbiór dzieci we własnym zakresie w godzinach podanych w późniejszym terminie.


Termin obozu. 29 lipca-4sierpnia 2023
CENA 1480zł Cena ważna do końca maja.
Dowóz dzieci we własnym zakresie.
Możliwość wpłaty w ratach. Szczegółowe informacje udzielamy telefonicznie 535 405 623

W cenie:
Nocleg jak i wyżywienie na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Szkole Podstawowej w Szymbarku.
Opieka– Nasza kadra to sprawdzeni i długo współpracujący z nami instruktorzy, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia do pracy z grupą w czasie obozów i kolonii.

Wycieczki do: Dom do góry nogami, Ogród Botaniczny, Wieża widokowa
Warsztaty druku 3D- Każdy uczestnik wykona własny projekt przy pomocy naszych penów 3D. Świetna zabawa rozwijająca kreatywność dziecka
Warsztaty robotyki– oprócz zajęć z budowania i tworzenia robotów przy pomocy zestawów edukacyjnych dzieci dowiedzą się jak można komunikować się z robotami, w jaki sposób można nimi kierować i jak je programować aby nie wymagały stałej kontroli w czasie pracy. Nauczymy także uczestników warsztatów projektować napędy i sprawdzimy jak nasze pojazdy będą zachowywać się w przypadku napędu na przód, tył i jak usprawnić skręt robota.
Warsztaty rakietowe / latawcowe- Tworzymy modele rakiet lub latawców. Uczestnicy warsztatów samodzielnie wykonają projekty modeli, następnie sprawdzimy ich możliwości w terenie.
Warsztaty techniczne – dowolne pomysły realizowane przez uczestników z użyciem wszystkich dostępnych materiałów. Liczymy na kreatywność uczestników.
Szkolenie survivalowe w terenie– Okolice Szymbarku to tereny leśne jak i łąki. Wykorzystamy możliwości tego obszaru i specjalnie dla naszych dzieciaków przygotujemy zadania do wykonania w terenie. Nauczymy dzieciaki rozbijać namioty, wieszać hamaki, przygotowywać jedzenie w trudniejszych warunkach, udzielać pomocy i wyznaczać drogę w razie utraty orientacji.
Aktywności sportowe- jak na każdym tego typu obozie przewidujemy czas na zabawę zespołową, indywidualną na pobliskim placu zabaw czy boisku.
Ognisko– wyciszenie, dobra zabawa, skecze, i pełna integracja. Tak właśnie spędzamy czas przy wieczornym ognisku.
Kąpiele w jeziorze – na strzeżonym kąpielisku-pod warunkiem zorganizowania bezpiecznego odpowiedniego miejsca przez gminę.
Pamiątkowy upominek dla każdego dziecka – każdy uczestnik otrzyma od nas pamiątkowy upominek na zakończenie obozu.

Aby już teraz poznać miejsce do którego się wybierzemy zachęcam do poczytania ciekawego blogu @Instakaszubka https://instakaszubka.pl/

Obóz organizowany jest zgodnie z wymaganiami Kuratorium Oświaty,

Zdjęcia poglądowe.

Nocny Survival
Warsztaty techniczne
Warsztaty Świeczniki
Druk 3D
Robotyka