Harmonogram warsztatów na rok 2022/2023 – plan zajęć może ulec zmianie.

Warsztaty rozpoczynamy od 12 września 2022

Zajęcia realizowane w pracowni ul. Hubalczyków 8 w Słupsku

PONIEDZIAŁEKWTOREKŚRODACZWARTEKPIĄTEKSOBOTA
16:30-17:30
Robotyka
130zł
16:30-17:30
Minecraft
gr. młodsza

140zł
16:30-17:30
Robotyka Spike
Od 9 lat.
140zł


17:45-18:45
Robotyka
130 zł
17:45-18:45
Minecraft
gr. starsza

140zł
17:00-19:00
Elektronika z Arduino
zajęcia realizowane raz na 2 tygodnie

140zł

Terminy zajęć : Elektronika z Arduino 140zł
Grupa 1.

Środa godz. 17:00-19:00
styczeń0418
luty0115
marzec0115
kwiecień0519

Grupa 2.- nowa grupa 140 zł

Środa godz. 17:00-19:00
styczeń1125
luty0822
marzec0822
kwiecień1226

Zajęcia realizowane w bibliotece ul. Romera 6 w Słupsku

PONIEDZIAŁEKWTOREKŚRODACZWARTEKPIĄTEKSOBOTA
16:30-17:30
Robotyka
130zł

Zajęcia realizowane w Słupskim Ośrodku Kultury ul. Banacha 17 w Słupsku

PONIEDZIAŁEKWTOREKŚRODACZWARTEKPIĄTEKSOBOTA
16:30-17:30
Robotyka
130zł
16:30-17:30
Minecraft
140złOpis zajęć

Lego Spike Essential

Zajęcia wspomagane zestawami Lego Spike Essential przewidziane są dla dzieci, które ukończyły 6 lat. Warsztaty są prowadzone za pomocą metody story telling, co gwarantuje dzieciom płynne wkroczenie do świata robotów wraz z czterema postaciami: Danielem, Sofie, Marie i Leo. Przy dobrej zabawie zostają wprowadzone zagadnienia z podstaw programowania. Uczestnicy nie tylko uczą się jak konstruować i programować roboty, ale również poznają sposoby na wykorzystanie ich w życiu codziennym. 

Lego WeDo 2.0

Zestaw Lego WeDo 2.0 mimo, że przeznaczony jest dla dzieci, które skończyły już 7 lat, to gwarantuje dobrą zabawę dla starszych uczestników. Dzięki szerokiej różnorodności klocków w zestawie, użytkownik ma możliwość nie tylko na odtwarzanie projektów z instrukcji, ale również na poszukiwanie nowych, ciekawych rozwiązań. W ramach nauki programowania, dzieci poznają podstawowe komendy w postaci bloków ikon.

Klocki, które bawią i uczą.

W trakcie zajęć dzieci mają możliwość rozwijania swoich pomysłów. Często spotykają się by ożywić swoje marzenia o robozwierzaku czy mega szybkim wyścigowym robocie. Dzięki zróżnicowanym stopniu  trudności projektów,  uważamy, że projekty  Lego skupiają się na rozwijaniu świetnych nawyków u dzieci.
Po pierwsze -angażują do dyskusji, uczą rozwiązywać problemy a przede wszystkim prowokują do poszukiwań logicznego rozumowania. Dzięki użyciu popularnych klocków nauka staje się zabawą. Dodatkowo praca z tabletem potęguje chęć zdobywania wiedzy.
Doświadczenie pokazuje, że pod koniec każdych zajęć w dzieciach budzi się refleksja, pojawiają się pytania i ciekawość dotycząca konkretnego projektu. Czy następnym razem mogę zaprogramować swój pojazd tak, by jechał szybciej? Dlaczego czujnik ruchu nie zadziałał? Silnik – co to takiego?
Wymiana doświadczeń nawet pomiędzy najmłodszymi uczestnikami warsztatów daje sporą dawkę zadowolenia zarówno instruktorom jak i samym uczestnikom warsztatów.

Lego Spike Prime

Scenariusze zajęć w zestawie Lego Spike Prime są skonstruowane w taki sposób by nie tylko tworzyć warunki do nabywania wiedzy, ale i zmuszać do analizowania problemów i samodzielnego poszukiwania ich rozwiązań. Nauka programowania odbywa się za pomocą bloków słów, systemu bardzo zbliżonego do języka Scratch. Jest to więc okazja do przygotowań do szkolnej lekcji informatyki lub utrwalenia poznanego na niej materiału. Grupa wiekowa, dla której przewidziany jest ten zestaw zaczyna się od skończonych 10 lat.  

Programowanie Minecraft

Podczas tych warsztatów wykorzystywany jest świat gry Minecraft, która zdobyła serca dzieci i nauczycieli. Stanowi ona tło do poznawania nowych zagadnień z obszaru programowania, a także wielu innych programów i aplikacji przydatnych do nabywania kolejnych kompetencji cyfrowych, tak niezbędnych we współczesnym świecie. Uczestnicy podczas zajęć dowiedzą się jak tworzyć algorytmy, konstruować mechanizmy czy sterować postacią przy pomocy kodu. W trakcie w tych warsztatów niezbędna jest umiejętność czytania i podstawowej obsługi komputera, dlatego zapisy są dla dzieci, które ukończyły 8 lat.

Świetnie wszystkim znana aplikacja, która polega na tworzeniu własnych niczym nie ograniczonych światów. Dodatkowym atutem gry są jej możliwości programistyczne. Dzięki temu, że świat Minecrafta jest tak rozległy i złożony, a gracz bierze aktywnie udział w jego tworzeniu, gra jest doskonałą pomocą edukacyjną do nauki programowania dla najmłodszych.

Głównie dzieci mają za zadanie zaprogramować własne elementy gry i wykorzystać je podczas zabawy.

Zadaniem dzieci w czasie warsztatów jest rozwiązywanie, zagadek przygotowanych przez instruktorów a w tym celu także wzajemna współpraca z wykorzystaniem logiki i narzędzi programistycznych. Jest to świetny czas zabawy z możliwością  wprowadzenia dzieci i młodzieży w programowanie.
Dla starszych dzieci przygotowaliśmy zaawansowane warsztaty konstruowania w Minecrafcie! To niepowtarzalna okazja spojrzenia na swoją ulubioną grę oczami profesjonalnego programisty. Poznamy nowe języki programowania  oraz tworzenia skryptów modyfikujących świat i jej różne elementy. I tu zaczyna się  ulubiony Minecraft, lecz tym razem w połączeniu z jednym z najbardziej znanych i uniwersalnych języków programowania – Pythonem. To właśnie za jego pomocą dzieci będą projektować i programować minecraftowy świat wedle własnych upodobań.