Zajęcia Edukacyjne

Pracownia Nowoczesnych Technologii

Nasza pracownia jest miejscem przeznaczonym do pracy indywidualnej jak i grupowej. Chętnie widzimy tu Dziewczęta jak i Chłopców. Zadaniem jakie sobie postawiliśmy, jest wprowadzenie zainteresowane osoby w świat, który wydaję się dla wielu niedostępny. Tutaj uczymy programowania od podstaw, pokazujemy  gdzie ma to zastosowanie i do czego przydaję się ta umiejętność w życiu codziennym. Pracownia to miejsce dla dzieci i ich rodziców w którym możliwe jest rozwijanie umiejętności technicznych, łączymy wiele czynności takich jak mechanika, projektowanie CAD oraz elektronika. Tutaj odbywają się kursy, szkolenia a także praca własna wspierana wiedzą naszych instruktorów zaowocuje własnymi projektami.

Zachęcamy do udziału w zajęciach

Robotyka Przedszkolaka Zajęcia kierowane do dzieci w wieku od 5 lat. Rozbudzamy wyobraźnię i kombinatorykę za pomocą klocków LEGO WeDo. Pracujemy na tabletach, które w tym przypadku świetnie wspierają intelektualny rozwój każdego dziecka. Zajęcia są formą zabawy poprzez którą  dobrze rozwijana jest logika w postępowaniu dziecka i umiejętność rozwiązywania „problemów” zwanych przez naszych instruktorów zagadkami. Zajęcia od 5 lat.

i-have-a-confession-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia

 

Elektronika  Praca manualna przy pomocy narzędzi jak i specjalistyczna wiedza, którą dzieci otrzymują od naszych instruktorów sprawia, że nie ma nic tak przyjemnego jak stworzenie własnego systemu alarmowego do ochrony szkolnego plecaka czy własnego systemu do sterowania światełkami na choince. Zajęcia kierowane są do dzieci od 8 lat ale także dla starszych 10-13 oraz dla młodzieży liceum i studentów. Zajęcia od 8 lat.

i-have-a-confession-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia

Bartek dokonuje pomiaru rezystancji. Oblicza w jaki sposób można obniżyć dane napięcie np. z 12 V do 9 V i jaki rezystor należy do tego dobrać. Rozwijamy pasje.

Projektowanie CAD i drukowanie 3D Każdy inżynier, nawet ten początkujący musi posiadać umiejętności projektowania poszczególnych elementów a także całych zespołów maszyn. Do tego właśnie wykorzystujemy inżynierskie aplikacje, które rozwijają i wspomagają naszą pracę. Efekty działań widoczne, są nie tylko na komputerach ale także istnieje możliwość ich drukowania. Do umiejętności zdobytych  w czasie tego kursu możemy dopisać także serwisowanie, kalibrację i obsługę kilku rodzajów drukarek. Każdy uczestnik będzie wstanie samodzielnie dobrać sobie urządzenie do pracy i wykorzystać je we własnym domu. Zajęcia od 10 lat.

 

kopia-i-have-a-confession-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopi

Tworzenie gier komputerowych w Scratch Pytając nasze dzieciaki co będą dzisiaj robić na zajęciach odpowiadają jednym chórem: Będę robić grę 😉 I wszystko jasne, kto z nas nie chciałby być programistą i twórcą wypasionych gier komputerowych? Jednak aby tak się stało trzeba przemierzyć długa wieloetapową ale bardzo ciekawą drogę.  Najlepszym sposobem na rozpoczęcie tej przygody jest wykorzystanie dobrze znanej już wszystkim aplikacji SCRATCH.

Scratch to edukacyjny język obiektowy, stworzony jako środek do nauczania dzieci i młodzieży (od 8 lat wzwyż) podstaw programowania oraz środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku. Scratch umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny – elementy języka mają kształt puzzli a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku. W ten sposób tworzy się kod przypisany określonemu obiektowi. Obiekty mogą reagować na zdarzenia zewnętrzne. Wygląd postaci przypisanych do obiektów można wybierać z zasobnika, tworzyć lub importować z zewnątrz. (źródło. Wikipedia). Zajęcia od 8lat.

Tworzenie aplikacji mobilnych Coraz szybciej rozwijające się technologie mocno wkroczyły w aplikacje mobilne, które aktualnie najczęściej używane są w naszych telefonach. Głównym zadaniem takiej aplikacji jest ułatwianie nam życia. Nie każdy jednak wie, ze taką aplikację można stworzyć samemu, to my zadecydujemy jakie będzie ona mieć funkcje, do czego ją wykorzystamy a być może zmieni ona życie wielu ludziom.  Jest to kolejny fajny krok do przyszłości, do ciekawej pracy, która będzie dla nas zwykłą zabawą. Zajęcia od 10 lat.

Programowanie w Minecraft Świetnie wszystkim znana aplikacja, która polega na tworzeniu własnych niczym nie ograniczonych światów. Dodatkowym atutem gry są jej możliwości programistyczne. Zadaniem dzieci w czasie warsztatów jest rozwiązywanie, zagadek przygotowanych przez instruktorów a w tym celu także wzajemna współpraca z wykorzystaniem logiki i narzędzi programistycznych. Jest to świetny czas zabawy z możliwością  wprowadzenia dzieci i młodzieży w programowanie.

i-have-a-confession-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia

Programowanie Arduino z elementami elektroniki Rozwijająca się dziedzina elektroniki daje nam możliwość łatwiejszego i przyjemniejszego uczenia się a zarazem tworzenia własnych układów elektronicznych oraz wykonywanie własnej domowej automatyki w celach edukacyjnych. Jest to świetne, „lekkie” narzędzie używane przez dzieci i młodzież do nauki programowania. Na zajęciach tworzymy własne systemy zraszające kwiaty, systemy alarmowe do szkolnego plecaka czy stacje pogodowe. Zajęcia od 9 lat.

Programowanie  Raspberry pi z elementami elektroniki Raspherry pi jest to mini komputer o dużej mocy jak na swoje wymiary, który podobnie jak Arduino daje możliwości pracy jako sterownik do własnego, domowego urządzenia. Programowanie odbywa się już na nieco wyższym poziomie. Zajęcia od 13 lat.

Modelarstwo RC z elementami elektroniki Skręcanie, sklejanie, lutowanie i budowanie to hasła przewodnie tego działu. Warsztaty, na których dowiesz się jak budować własne drony czy szybowce i jak nimi umiejętnie sterować. Jest to czas dla pasjonatów, którzy chętnie przyjdą i podzielą się swoją wiedzą. Efektem tych  spotkań są latające, pływające lub jeżdżące, zdalnie sterowane modele. Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

i-have-a-confession-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia

Kodowanie w spódnicy Determinacja, zaangażowanie oraz chęć rozwijania swojej wiedzy przez dziewczęta w różnym wieku sprawia, że częściej od chłopców osiągają lepsze wyniki w wielu dziedzinach nauki. Zajęcia, które proponujemy kierowane są wyłącznie do dziewczyn aby wspólnie w swoim środowisku miały możliwość rozwijania się i tworzenia własnych projektów. Zapraszamy wszystkie kobiety, starsze i młodsze do wspólnego rozwijania pasji nie tylko w programowaniu ale także innych umiejętności technicznych w naszej pracowni. Zajęcia od 13 lat.

Lutowanie Podczas naszego spotkania poznacie podstawy elektroniki oraz podstawowe sposoby lutowania. Nauczycie się posługiwać lutownicą kolbową i w konsekwencji samodzielnie wykonacie i uruchomicie własny układ elektroniczny. Warsztaty dla dzieci od 4 klasy szkoły podstawowej i licealistów.

i-have-a-confession-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia

Matematyka i Logika z elementami programowania Matematyka i logika to kolejny nasz pomysł na wsparcie rozwoju dziecka. Nasze zajęcia mają na celu rozwinięcie umiejętności rozpoznawania problemu i dobierania odpowiednich narzędzi do jego rozwiązania. Pokazujemy dzieciom niekonwencjonalne metody, rozwijamy spostrzegawczość i pamięć. Pracujemy za pomocą aplikacji komputerowych jak i narzędzie edukacyjnych, które sami stworzymy. Zajęcia od 7 lat.

Robotyka – poziom szkoły podstawowej Jak bardzo dzieciaki lubią budować roboty, to my już dobrze wiemy, dlatego spotykamy się na warsztatach, gdzie oprócz nauki rozwijamy własne pomysły, realizujemy je zarówno w grupach jak i indywidualnie. Nasz warsztat wypełniają roboty LEGO, EDISON, LOFI a także inne budowane i projektowane przez dzieci na zajęciach elektroniki. Nasz warsztat czeka na młodych pasjonatów robotyki i programowania. Czekamy na Twój wkład i rozwój tego działu.  Czas, który poświęcacie na robotykę rozwija Was i Naszą pracownię.

i-have-a-confession-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia

Zapraszamy do nas

 

Plan zajęć na rok szkolny 2018/2019  dostępny jest tutaj
Poziom trudności wszystkich zajęć dostosowany jest do  poziomu umiejętności kursantów.
Zapisy na poszczególne zajęcia telefonicznie  690-014-542

nowoczesne-technologie-warsztaty

nowoczesne-tech2

 

nowoczesne-tech3

 

nowoczesne-tech4