Pracownia

Pracownia Nowoczesnych Technologii

Nasza pracownia jest miejscem przeznaczonym do pracy indywidualnej jak i grupowej. Chętnie widzimy tu Dziewczęta jak i Chłopców. Zadaniem jakie sobie postawiliśmy, jest wprowadzenie zainteresowane osoby w świat, który wydaję się dla wielu niedostępny. Tutaj uczymy programowania od podstaw, pokazujemy  gdzie ma to zastosowanie i do czego przydaję się ta umiejętność w życiu codziennym. Pracownia to miejsce dla dzieci i ich rodziców w którym możliwe jest rozwijanie umiejętności technicznych, łączymy wiele czynności takich jak mechanika, projektowanie CAD oraz elektronika. Tutaj odbywają się kursy, szkolenia a także praca własna wspierana wiedzą naszych instruktorów zaowocuje własnymi projektami.

Zachęcamy do udziału w zajęciach

 1. Robotyka Przedszkolaka
  Zajęcia kierowane do dzieci w wieku od 5 lat. Rozbudzamy wyobraźnię i kombinatorykę za pomocą klocków LEGO WeDo. Pracujemy na tabletach, które w tym przypadku świetnie wspierają intelektualny rozwój każdego dziecka. Zajęcia są formą zabawy poprzez którą  dobrze rozwijana jest logika w postępowaniu dziecka i umiejętność rozwiązywania „problemów” zwanych przez naszych instruktorów zagadkami.
  Zajęcia od 5 lat
 2. Elektronika:
  Praca manualna przy pomocy narzędzi jak i specjalistyczna wiedza, którą dzieci otrzymują od naszych instruktorów sprawia, że nie ma nic tak przyjemnego jak stworzenie własnego systemu alarmowego do ochrony szkolnego plecaka czy własnego systemu do sterowania światełkami na choince. Zajęcia kierowane są do dzieci od 8 lat ale także dla starszych 10-13 oraz dla młodzieży liceum i studentów.
  Zajęcia od 8 lat
 3. Projektowanie CAD i drukowanie 3D
  Każdy inżynier, nawet ten początkujący musi posiadać umiejętności projektowania poszczególnych elementów a także całych zespołów maszyn. Do tego właśnie wykorzystujemy inżynierskie aplikacje, które rozwijają i wspomagają naszą pracę. Efekty działań widoczne, są nie tylko na komputerach ale także istnieje możliwość ich drukowania.
  Do umiejętności zdobytych  w czasie tego kursu możemy dopisać także serwisowanie, kalibrację i obsługę kilku rodzajów drukarek. Każdy uczestnik będzie wstanie samodzielnie dobrać sobie urządzenie do pracy i wykorzystać je we własnym domu
  Zajęcia od 10 lat
 4. Tworzenie gier komputerowych w Scratch
  Pytając nasze dzieciaki co będą dzisiaj robić na zajęciach odpowiadają jednym chórem: Będę robić grę 😉 I wszystko jasne, kto z nas nie chciałby być programistą i twórcą wypasionych gier komputerowych? Jednak aby tak się stało trzeba przemierzyć długa wieloetapową ale bardzo ciekawą drogę.  Najlepszym sposobem na rozpoczęcie tej przygody jest wykorzystanie dobrze znanej już wszystkim aplikacji SCRATCH.

  Scratch to edukacyjny język obiektowy, stworzony jako środek do nauczania dzieci i młodzieży (od 8 lat wzwyż) podstaw programowania oraz środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku. Scratch umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny – elementy języka mają kształt puzzli a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku. W ten sposób tworzy się kod przypisany określonemu obiektowi. Obiekty mogą reagować na zdarzenia zewnętrzne. Wygląd postaci przypisanych do obiektów można wybierać z zasobnika, tworzyć lub importować z zewnątrz. (źródło. Wikipedia)

  Zajęcia od 8lat
 5. Tworzenie aplikacji mobilnych
  Coraz szybciej rozwijające się technologie mocno wkroczyły w aplikacje mobilne, które aktualnie najczęściej używane są w naszych telefonach. Głównym zadaniem takiej aplikacji jest ułatwianie nam życia. Nie każdy jednak wie, ze taką aplikację można stworzyć samemu, to my zadecydujemy jakie będzie ona mieć funkcje, do czego ją wykorzystamy a być może zmieni ona życie wielu ludziom.  Jest to kolejny fajny krok do przyszłości, do ciekawej pracy, która będzie dla nas zwykłą zabawą.
  Zajęcia od 10 lat
 6. Programowanie w Minecraft
  Świetnie wszystkim znana aplikacja, która polega na tworzeniu własnych niczym nie ograniczonych swiatów. Dodatkowym atutem gry są jej możliwości programistyczne. Zadaniem dzieci w czasie warsztatów jest rozwiązywanie, zagadek przygotowanych przez instruktorów a w tym celu także wzajemna współpraca z wykorzystaniem logiki i narzędzi programistycznych. Jest to świetny czas zabawy z możliwością  wprowadzenia dzieci i młodzieży w programowanie.
 7. Programowanie Arduino z elementami elektroniki
 8. Programowanie  Raspberry pa z elementami elektroniki
 9. Modelarstwo RC z elementami elektroniki
 10. Kodowanie w spódnicy
 11. Matematyka i Logika z elementami programowania
 12. Robotyka

 

Plan zajęć na rok szkolny 2018/2019  dostępny jest tutaj
Poziom trudności wszystkich zajęć dostosowany jest do  poziomu umiejętności kursantów.
Zapisy na poszczególne zajęcia telefonicznie  690-014-542

 

 

 

 

warsztatywarsztaty2

 

 

 

 

 

 

 

nowoczesne-technologie-warsztaty nowoczesne-tech4

 

 

 

 

 

 

 

 

nowoczesne-tech3nowoczesne-tech2