Piechowice – ważne informacje

Co zabrać ?
Im mniej tym lepiej!

LEGITYMACJA SZKOLNA PODPISANA I PODBITA!!! Zabezpieczona przed zalaniem.

Telefon zabezpieczony przed zalaniem.

Pakujemy się całościowo do plecaka, tak aby dziecko samodzielnie mogło go podnieść. Nie pakujemy się do walizki !

Na codzienne wędrówki wystarczy mniejszy plecak bądź ten podstawowy. Na co dzień będziemy nosić suchy prowiant, co najmniej 2 litry wody i nasze zdobycze 🙂

Optymalnie zabieramy do plecaka:
Skarpetki trekingowe z dużą ilością coolmax. (Można zakupić w militariach na ul. Kopernika)
Czapeczka z daszkiem
Okulary przeciwsłoneczne
Koszulka termo
Spodnie trekingowe
Buty rozchodzone, wysokie, za kostkę, wiązane nie na rzepy. W żadnym wypadku proszę nie dawać dzieciom nowych butów !!!
Sandały lub lekkie obuwie na zmianę.
Kurtka przeciwdeszczowa lub płaszcz typu ponczo ( aby można było założyć także na plecak)
Worek przeciwdeszczowy na plecak
Kosmetyki : wszystko w minimalnych ilościach.

Leki ( szczegółowo opisane oddajemy opiekunowi już na dworcu )

Ciuchy opisane na metkach / (inicjały)

Proszę o oznaczenie plecaka ( fiszka z pseudonimem/imieniem inicjałem)

Ręcznik zwykły lub szybkoschnący z mikrofibry.
( np https://www.domenasportowa.pl/product-pol-222365-Recznik-Sea-To-Summit-Pocket-Towel.html)

Worek na kamienie ( najlepiej szkolny) + rękawiczki robocze z gumowymi końcówkami + okulary ochronne

Krem z filtrem
Plastry na otarcia ( żelowe plastry to dobre rozwiązanie na odciski + plastry na metry)
MUGGA na komary i kleszcze.

Kieszonkowe w drobnych ( proponuję 100zł)

Suchy prowiant na drogę.
Proszę maksymalnie ograniczyć słodycze i słodkie napoje.


Dokumenty do pobrania:

Proszę uzupełnione dokumenty dostarczyć na dworzec w dniu zbiórki.

ZBIÓRKA: 01.08.2021 o godzinie 5:00 boczne wejście na dworzec

Wyjazd 01.08.2021
Słupsk 6:12– 12:30 Wrocław
Wrocław -Piechowice — Koleje Dolnośląskie

Powrót: 08.08.2021
Piechowice – Wrocław —Koleje Dolnośląskie
Wrocław 11:47- 18:05 Słupsk

Odbiór dzieci: 8.08.2021 ( nie odbieramy dzieci z peronu, tylko z miejsca gdzie była zbiórka tj. wejście boczne na dworzec PKP)

Dzień dobry!
Aktualnie szykujemy informację dotyczącą wyjazdu na obóz do Piechowic.
W związku z tym chciałbym podkreślić kilka ważnych spraw.
Wiele osób wysyła z nami na obóz dzieci po raz pierwszy i nie zna panujących u nas zasad, dlatego chciałbym je trochę przybliżyć.
Nasze wyjazdy nie są standardowymi wyjazdami kolonijnymi. Staramy się o dobrą atmosferę, chcemy, aby dzieci usamodzielniały się w czasie wakacji, odrywamy je od telefonów i dobieram kadrę w taki sposób, aby dzieci czuły się z nami dobrze i długo wspominały ten wyjątkowy czas.
Wyjazdy są tematyczne. Zależy nam na odkrywaniu czegoś nowego. Stale poszukujemy ciekawych zajęć dla dzieci, przez co wkładamy w to dużo więcej pracy, a tym samym czasu w przygotowanie do obozu.
Podaję zatem kilka informacji:
Dzieci używają telefonu tylko rano – do kontaktu z rodzicami.
Może się zdarzyć, że nie będzie takiego czasu ze względu na plan dnia. Proszę wtedy do nas nie dzwonić, że dziecko nie kontaktuje się z rodzicami. Jeżeli wydarzy się coś ważnego dotyczącego Państwa dziecka,  to będą Państwo o tym poinformowani natychmiast. Jeżeli dziecko nie dzwoni, to widocznie świetnie się bawi i proszę to uszanować 🙂 Często to rodzice mają problem ze swoimi emocjami, związanymi z pierwszym wyjazdem dziecka na kolnie, obóz itp, ale nie należy tego okazywać swojemu dziecku, ponieważ odnosi ono wrażenie, że powinno się czymś  niepokoić. Proszę nam zaufać! Opiekujemy się dziećmi i młodzieżą z największą troską, nikogo nie faworyzując. Na naszych obozach wszystkie dzieci są równe. Przed wyjazdem spotykamy się w terenie po to, abyście Państwo, wiedzieli z kim dzieci jadą, jak również po to, aby dzieci mogły wzajemnie się poznać, co ułatwi im współpracę. Myślę, że zdajecie sobie Państwo sprawę z tego, że te spotkania nie są w żaden sposób przez Was finansowane, a my organizujemy je z własnych chęci i daje nam to wiele satysfakcji. Żadna inna instytucja organizująca wakacje, nie robi tego typu spotkań, ponieważ nie jest to w jej interesie     ( głównie finansowym) 😉

Atmosfera w czasie obozu zależy od wielu czynników:
– Nastawienie rodzica do dziecka i jego pozytywne nastawienie do całego wyjazdu:
Proszę okazywać  dziecku radość. Proszę mówić dziecku, że będzie kimś wyjątkowym po takim obozie i że w związku z podjętym przez nie wyzwaniem, związanym z samodzielnym wyjazdem, jesteście z niego dumni.
Proszę „nie nakręcać” negatywnych emocji i nie pytać, czy moje dziecko sobie poradzi. Nie było jeszcze takiego, co by sobie nie poradziło 🙂

– Nastawienie rodziców do kadry.
Kadra, która jedzie z dziećmi, to osoby doświadczone i pozytywnie nastawione. Wiedzą, że w czasie obozu nie tylko sprawują opiekę, ale także tworzą atmosferę poprzez gry, zabawy i wspólne rozmowy, dzięki którym dzieci się integrują i lepiej poznają.

– Przygotowania dziecka do wyjazdu od strony technicznej.
To bardzo ważny element! Jedziemy w góry i chodzimy po górach. Do tego używamy odzieży dostosowanej do pogody i warunków atmosferycznych. Dziecko powinno posiadać spodnie i koszulkę trekingową, ponieważ spodnie dresowe, dżinsy czy koszulki bawełniane nie są dobrym rozwiązaniem.
OBUWIE — Najważniejszy element ubioru!
O ile spodnie czy koszulkę można zmienić gdy zmokną, to źle dobrane lub nierozchodzone buty mogą wyrządzić nam wiele złego.
To jest ostatni czas na zakup butów dla dziecka jadącego z nami do Piechowic.
Dziecko nie może wyjść w góry w nierozchodzonych ( pierwszy raz ubranych) butach! Jeżeli zdarzy się, że dziecko dostanie nowe buty i obetrze nogi tak mocno, że nie będzie mogło kontynuować dalszej wędrówki w kolejnych dniach, możemy poprosić o zabranie dziecka z obozu. Wiąże się to z tym, że nie przewidujemy dodatkowej kadry do zostawania z pojedynczym dzieckiem w miejscu zakwaterowania, tym bardziej w przypadku gdy dziecko zostało źle przygotowane do wyjazdu przez rodzica.
W przypadku niedostosowania obuwia do warunków górskich, w sytuacji nieszczęśliwego wypadku, ubezpieczyciel ma również prawo odmówić wypłacenia odszkodowania.
Jak dobrać obuwie- kilka wskazówek:
Najlepsze obuwie to wysokie buty trekingowe ze wzmocnionymi noskami, sznurowane – nie na linki, rzepy itp. Polecamy buty z podeszwą z systemem np. VIBRAM działającym jak amortyzator w przypadku dłuższych wędrówek. Dodatkowo przed wyjazdem buty powinny być zaimpregnowane i…. rozchodzone! 🙂

Motto, które towarzyszy mi od wielu lat podczas górskich wędrówek brzmi:
W górach  wszyscy jesteśmy równi, bez względu na wykształcenie, pochodzenie czy posiadany majątek. Tu musimy się wspierać i przekazywać sobie pozytywną energię.
Nie musimy się wszyscy lubić, ale każdemu należy okazywać szacunek.

Hej ku górom !